Obecne projektyWiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2016
KONKURS - NARYSUJ KOMIKS I WYGRAJ CENNE NAGRODY!
FOR partnerem projektu ,,Miasto Dzieci" - warsztaty ekonomiczne dla dzieci ze Śląska
Rachunek od państwa za 2015 rok
Komiksy i scenariusze lekcji z VII edycji konkursu na komiks ekonomiczny 2015/2016
Raport "Następne 25 lat: Jakie reformy musimy przeprowadzić, by dogonić Zachód?"
Patronat FOR: Emerging Markets Business Conference 2016
Patronat FOR: III Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana
Konkurs na komiks ekonomiczny
Scenariusze lekcji
Szkoły Leszka Balcerowicza
LepszePodatki.pl: Obywatelski projekt FOR
SprawdzPodatki.pl: Zobacz ile płacisz na utrzymanie państwa
SprawdzSamorzad.pl - zobacz jak wyglądały finanse publiczne Twojego samorządu!
Masz Głos, Masz Wybór!
FOR poleca: książki z serii "Nobliści"
Lepszy wymiar sprawiedliwości
Unia Europejska a rozwój
Przejrzystość i tworzenie prawa
Mniej fiskalizmu
Więcej zatrudnienia
Wolność, własność, konkurencja
FOR przeciw skokowi na oszczędności emerytalne Polaków zgromadzone w II filarze
UlepszPrawo.pl
Koalicja na rzecz zmniejszenia długu publicznego
Polecane linkiOrganizacje pozarządowe i fundacje
Ogólne wiadomości gospodarcze
Informacje ogólne nt. różnych krajów
Bazy danych
Strony z linkami do przydatnych zasobów ekonomicznych
Linki dotyczące poszczególnych regionów
Instytucje międzynarodowe
Artykuły ekonomiczne
Biblioteki, encyklopedie i słowniki ekonomiczne
Ekonometria i statystyka
Ekonomia a religia
Narzędzia ekonomiczne
Różne pomoce, materiały i książki elektroniczne
Zrealizowane projekty

Ogólne wiadomości gospodarcze

http://www.money.pl/
Jeden z wiodących polskich portali finansowo-prawnych. Oprócz ogólnych wiadomości politycznych i gospodarczych z kraju i ze świata także artykuły, porady, komentarze i fora na temat giełdy, banków, funduszy inwestycyjnych, emerytur, podatków, ubezpieczeń i kredytów mieszkaniowych. Oprócz tego rozbudowane serwisy nt. produktów finansowych, firm, prawa, zarządzania, motoryzacji, nieruchomości i pracy.

http://www.bloomberg.com/index.html?Intro=intro3
Aktualne dane statystyczne z rynków m.in. akcji, obligacji, walutowych, funduszy inwestycyjnych. Informacje z zakresu ekonomii, polityki oraz wiadomości regionalne. Ciekawostką jest słowniczek z zakresu rynków finansowych oraz internetowe narzędzia ułatwiające inwestowanie.

http://www.reuters.com/finance/markets/
Artykuły ekonomiczne na temat bieżących wydarzeń, dane m.in. z rynków giełdowych, obligacji oraz walutowych z różnych regionów świata. Oprócz tego kalendarz wydarzeń biznesowych zaprezentowane w przystępny sposób przez jedną z najbardziej znanych agencji informacyjnych na świecie.

http://money.cnn.com/news/economy/
Jedna z najbardziej znanych telewizji informacyjnych na świecie prezentuje informacje i analizy z zakresu światowej gospodarki, aktualności dotyczące firm działających na rynku, bieżące dane z rynków walutowych, giełdowych i towarowych, aktualne stopy procentowe kredytów hipotecznych, jak również przewodnik po świecie small businessu.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/economy/default.stm
Światowe rynki walutowe, obligacji, towarowe, informacje o sytuacji finansowej w spółkach giełdy brytyjskiej. Bieżące informacje o światowych przedsiębiorstwach oraz notowania giełdowe uaktualniane non-stop przez serwis internetowy brytyjskiej sieci telewizyjnej BBC.

http://www.forbes.com/
Wiadomości z takich rynków jak: energetyczny, transportowy, medialny. Porady dla przedsiębiorców i inwestorów rynków finansowych oraz informacje o najnowszych technologiach i wiele innych ciekawych tematów zaprezentowanych na stronach internetowych czasopisma Forbes.

http://news.yahoo.com/i/1203
Nowości z gospodarki amerykańskiej, serwis z informacjami i poradami dla inwestorów indywidualnych oraz informacje o wynikach finansowych przedsiębiorstw. Oprócz tego najciekawsze biznesowe artykuły prasowe zaprezentowane przez popularny portal.

http://www.rgemonitor.com/
Informacje, analizy, blogi, opinie z zakresu makroekonomii i rynków finansowych wielu krajów obu Ameryk, Europy, Azji i Afryki. Dużo interesujących artykułów, dotykających wielu różnych zagadnień z rynków wschodzących, kwestii o charakterze długookresowym takich jak bezpieczeństwo energetyczne czy terroryzm międzynarodowy oraz finansów i bankowości. (płatny)

http://www.marketwatch.com/newscommentary/economypolitics
Informacje, komentarze, analizy z zakresu m.in. polityki i prawodawstwa w USA, gospodarki amerykańskiej, rynków finansowych, rynku nieruchomości oraz polityki banku centralnego Stanów Zjednoczonych (Fed).

http://www.ft.com/home/europe
Internetowe wydanie renomowanej gazety Financial Times. Informacje z całego świata z obszaru gospodarki, polityki, rynków m.in. kapitałowych, walutowych, towarowych. Wiadomości prawne oraz wiadomości z firm pogrupowanych według regionów i sektorów gospodarki. Oprócz tego komentarze, analizy dotyczące kontrowersji współczesnego świata. (płatny)

http://www.economagic.com/
Szczegółowe dane liczbowe z takich dziedzin jak polityka pieniężna, rynek kredytowy, rynek pracy, rynek energetyczny w USA. Do ściągnięcia również dane z rynków kapitałowych i makroekonomiczne z Australii, Japonii i Europy.

Podaj dalej:
Drukuj DrukujPublikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Nasza KlasaPublikuj na TwitterPublikuj na Wykop
wspierają nasPRESS GLASSBank Zachodni WBKEcoWipesSixt