Obecne projekty
Zrealizowane projektyZapraszamy na Free Market Road Show 2015!
FOR partnerem projektu ,,Miasto Dzieci" - warsztaty ekonomiczne dla dzieci ze Śląska
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2014
Rachunek od państwa za 2014 rok
EMBC 2015 czyli rynki wschodzące w zasięgu ręki!
Konkurs na komiks ekonomiczny - VII edycja 2015
Fundacja FOR na Igrzyskach Wolności w Łodzi
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2015
Regionalna Konferencja ESFL we Wrocławiu
Konferencja dla nauczycieli „Po co nam ta ekonomia? Czyli jak skutecznie jej uczyć"
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2016
Wykład "Jaki rachunek wystawiło Ci państwo za 2015 rok? Debata o stanie finansów publicznych"
Konferencja dla nauczycieli „Edukacja ekonomiczna w XXI w.”
Konferencja Free Market Road Show 2016 w Warszawie
Zapraszamy na spotkania z Alberto Mingardim promujące książkę "Wolność i prawo" Bruno Leoniego
Rachunek od państwa za 2012 rok
Zgłoś drużynę do VI Turnieju Debat Oksfordzkich
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2015
Rachunek od państwa za 2015 rok
FOR zaprasza na Festiwal BOSS – Rozwój. Kariera. Sukces.
Freedom Charity Run 2014 - Zapraszamy do wspólnego biegu!
Rachunek od państwa za 2013 rok
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2014
Patronat FOR: I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Przemiany w polskim sektorze pocztowym"
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2013
"Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów"
Patronat FOR: Zapraszamy do udziału w projekcie Studiuję - głosuję!
Komiksy, animacje i scenariusze lekcji z IV edycji 2012/2013
Konferencja - Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach
Konkurs na komiks ekonomiczny - V edycja 2013
Konkurs na komiks ekonomiczny - VI edycja 2014
Studencie, zagłosuj w wyborach!
25 maja „Zagłosuj i wybierz kogoś, kto myśli tak jak Ty”
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2013
„Na tropie przemian – złam kod wolności”
Patronat FOR: Emerging Markets Business Conference 2016
Konkurs na komiks i animację - IV edycja 2012
Patronat FOR: III Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana
Komiksy i scenariusze lekcji z VI edycji konkursu na komiks ekonomiczny 2014/2015
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2012
Konkurs na komiks i animację - III edycja 2011
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2012
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2011
Masz Głos, Masz Wybór!
Miniakademia Długu Publicznego
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2011
Rysunki satyryczne "Narysuj los swojej składki"
Debaty FOR
Szkolenie: Wykorzystanie komiksu i animacji (Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2010)
Idź i głosuj świadomie
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2010
Konkurs "Młody Ekonomista" - II edycja 2010
Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj
Kongres "Wolność w nowoczesnym świecie" 21-23 maja 2010
Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2010
Fabryka Energii Społecznej
Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza 2009
Monitoring reformy emerytalnej
Bank Przedsiębiorczych Inicjatyw 2009 w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2009
Konkurs na komiks i animację - II edycja 2009
Konkurs "Młody Ekonomista" - I edycja 2009
Kampania "Pępek Europy" Koalicji 7czerwca
Razem'89
Debaty klubów FOR i Stowarzyszenia Projekt: Polska
Konkurs na komiks - I edycja 2008
Rozmowy o dobrym państwie
Tydzień Przedsiębiorczości 2008
Inicjatywa na Rzecz Uczciwej Debaty
Mur-Beton Uczciwie
Zmień kraj. Idź na wybory.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2010
Pogromca mitów
Apel do władz kubańskich

Razem'89

W dwudziestą rocznicę historycznego porozumienia, wielka koalicja organizacji pozarządowych rozpoczyna Inicjatywę, której celem jest zjednoczenie Polaków wokół radosnego święta 20-lecia polskiej wolności.

Inicjatywa RAZEM '89 jest otwartą platformą działania dla wszystkich, którzy chcą uczcić 20-lecie przemian ’89. Inicjatorami projektu są połączone w koalicji organizacje pozarządowe, m.in.: Fundacja Batorego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Projekt: Polska, Dom Spotkań z Historią, Fundacja FOR, Fundacja Ośrodka Karta, KIK Warszawa, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Polska Akcja Humanitarna, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Z każdym dniem do Inicjatywy dołączają kolejni partnerzy z całego kraju.


Inicjatywa RAZEM '89 jest otwartą platformą działania dla wszystkich, którzy chcą uczcić 20-lecie przemian ’89 r. - NGO's, szkół, instytucji, gmin, firm, zwykłych ludzi. Ponadpokoleniowo, ponad podziałami. Inicjatywa ma stać się katalizatorem – wywołać falę społecznych wydarzeń w całym kraju, inspirować, łączyć. Przekonać Polaków, że potrafią działać razem i razem dokonać wielkich rzeczy – przez kolejne 20 lat. W ramach Inicjatywy zostanie zorganizowana szeroka kampania komunikacyjna pod takim właśnie hasłem: RAZEM. Wszyscy, którzy chcą się przyłączyć do Inicjatywy, mogą to zrobić na stronie www.razem89.pl


Celem Inicjatywy RAZEM '89 jest wykreowanie pozytywnego społecznego ruchu wokół wydarzeń związanych z 20-leciem 1989 roku. - Chcemy, by ta wyjątkowa rocznica stała się radosnym świętem wygranej wolności - osobistej i gospodarczej. Chcemy obudzić w Polakach, także młodych, dumę – z 20 lat zmian, sukcesów i rozwoju Polski oraz z tego, że pokazując drogę wszystkim swoim sąsiadom, zaczęliśmy wielki historyczny proces w Europie. Chcemy przypomnieć, że udało nam się dlatego, że 20 lat temu potrafiliśmy się porozumieć i działać razem. Przekonać Polaków, że warto działać razem i że RAZEM mogą dokonać wielkich rzeczy – dziś i przez kolejne 20 lat. Stąd też data rozpoczęcia kampanii – rocznica rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, historycznego porozumienia. My, organizacje pozarządowe, już się zjednoczyliśmy – dziś apelujemy do wszystkich, by się do nas przyłączyli - mówią organizatorzy Inicjatywy.

Inicjatywa RAZEM ’89 to katalizator – została powołana, by uruchomić „kulę śniegową” społecznych inicjatyw. Pierwszym etapem jej działania było skontaktowanie się z tysiącami organizacji w całym kraju. Bardzo ważnym narzędziem jest tu strona www.razem89.pl. To na niej można się zarejestrować, zobaczyć kto się przyłączył, nadesłać swoje pomysły, ale też skorzystać z ciekawych gotowych propozycji lub po prostu poczytać o przemianach '89. Już dziś na stronie znaleźć można informacje np. o pierwszych konkursach grantowych czy ciekawe scenariusze zajęć historycznych nt. 89 roku i 20 lat przemian. Na niej też znajdować się będą relacje z wydarzeń organizowanych w całym kraju i kalendarium najbliższych akcji.

Aby działania wszystkich uczestników układały się w czytelny obraz i były widoczne, do dyspozycji wszystkich zaangażowanych w Inicjatywę oddane zostaje wspólne logo RAZEM. Logo pojawi się też w ogólnopolskiej kampanii promocyjnej, a także na gadżetach, plakatach, vlepkach.

- Naszą siłą będzie zasięg i skala – budowane przez każdego kolejnego uczestnika. Ale też otwartość i różnorodność - w ramach Inicjatywy jest miejsce na wszelkiego rodzaju projekty: od koncertów, przez debaty i wydawnictwa, po happenningi, wystawy czy projekty edukacyjne. Chcemy mówić o wolności osobistej, ale też gospodarczej, o tym co w Polsce i o tym co dalej – na Wschodzie, w Europie. Każdy może uczcić rocznicę 89 tak, jak chce. Działamy jednak pod wspólnym szyldem i ze wspólnym przesłaniem na ten rok: RAZEM! Każdy z nas mówi swoim głosem, ale razem jesteśmy bardziej słyszani. Dzięki temu dotrzemy także do osób, które na co dzień nie interesują się kwestiami publicznymi, a na nich także bardzo nam zależy - mówi Szymon Gutkowski, Projekt: Polska – Inicjatywa RAZEM '89.

Datą kulminacyjną obchodów będzie dla Inicjatywy 4 czerwca 1989, rocznica wolnych wyborów. Zaplanowano jednak także działania związane z innymi ważnymi wydarzeniami 89 roku: Okrągłym Stołem, powołaniem rządu Tadeusza Mazowieckiego, reformą Balcerowicza, wyborami samorządowymi.

 

 

12 września 2009 r. - 20. rocznica pierwszego rządu wolnej Polski

12 września mija 20 lat od powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego rządu wolnej Polski. Organizacje Inicjatywy Razem 89 uczestniczą w przygotowaniach do uroczystości w Warszawie. Chcemy zachęcić Państwa do udziału w nich.

12 września, o godzinie 15.30, przy pl. Konstytucji 4 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku dawnej "Niespodzianki".

12 września, o godzinie 16.00, w lokalu InfoQultury (pl. Konstytucji 4) odbędzie się spotkanie z Premierem Tadeuszem Mazowieckim. Będzie okazja do zadania pytania, podzielenia się swoja opinią, poruszenia kwestii, które są ważne dzisiaj, podziękowania, czyli wszystko, co chcielibyście powiedzieć Premierowi. Spotkanie poprowadzi Tomasz Lis, jest ono otwarte, serdecznie zapraszamy.

Ponieważ jednak dla wielu z Państwa przyjazd do Warszawy będzie niemożliwy – uruchamiamy adres internetowy pytaniedoPremiera@razem89.pl. Prosimy o przesyłanie swoich opinii, pytań, zagadnień, które chcielibyście poruszyć.

Także 12 września, o godzinie 19.00, w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert, którego Gośćmi Honorowymi będą Tadeusz Mazowiecki , prof. Leszek Balcerowicz i członkowie pierwszego niekomunistycznego rządu, a także Lech Wałęsa i wiele innych osób ważnych dla ostatniego dwudziestolecia.

W programie utwory Liszta, Pendereckiego, Elgara, Chopina, Beethovena. Leszek Możdżer zagra impresję na tematy polskie.

13 września w godzinach 10.00-16.30 na Uniwersytecie Warszawskim (stary BUW, Krakowskie Przedmieście 26/28), odbędzie się sesja „Bilans dwudziestolecia – w rocznicę powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego”. W programie sesji trzy panele:

10.15 - 11.45 „Co zastaliśmy i jaką Polskę zostawiliśmy – mówią członkowie rządu Tadeusza Mazowieckiego”: Krzysztof Skubiszewski, Leszek Balcerowicz, Krzysztof Kozłowski, Aleksander Hall. Prowadzenie prof. Andrzej Friszke.

11.45 - 12.45 Przerwa na kawę

12.45 - 14.15 „Pierwszy rząd z perspektywy następnych” – mówią premierzy Jan K. Bielecki, Jan Olszewski, Waldemar Pawlak, Hanna Suchocka, Włodzimierz Cimoszewicz. Prowadzenie Aleksander Smolar.

14.15 - 15.30 Przerwa na lunch

15.30 - 16.30 „Następne 20 lat” – mówią Mateusz Halawa, Zespół Obsidian Millward Brown SMG/KRC, Katarzyna Julia Olesińska i Bartosz Stodulski, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", Julia Koszewska, Klub Inteligencji Katolickiej Warszawa, Szymon Gutkowski, Inicjatywa Razem 89. Prowadzenie prof. Wojciech Lengauer

Zapraszamy!

Więcej na www.razem89.pl

Podaj dalej:
Drukuj DrukujPublikuj na FacebookPublikuj na GooglePublikuj na LinkedinPublikuj na Nasza KlasaPublikuj na TwitterPublikuj na Wykop
wspierają nasPRESS GLASSBank Zachodni WBKEcoWipesSixt